poniedziałek, 6 maja 2013

Recenzja książki "Księga Labiryntu".

Skończyłam kolejną książkę.


Tytuł: "Księga Labiryntu"
Autor: Carlo Frabetti
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Liczba stron: 192

"[...]Jeśli nie wyjdziesz stąd w sposób należyty, część twych myśli pozostanie tu uwięziona"

O czym opowiada książka:

"Księga Labiryntu" opowiada o nas samych. Ta książka pozwala nam na odkrycie swojego umysłu, pozwala nam sprawdzić samych siebie. Po skończeniu ostatniej strony nadal myślał będziesz o każdym słowie, jakie przeczytałeś.
Kierujesz losem bohaterów. Sam, bez niczyjej pomocy. Musisz zdecydować, co zrobić, jak się zachować.
I nie przejmuj się, jeśli zamienisz się w żółwia! :)

Kilka słów ode mnie:

Książkę skończyłam po godzinie czy dwóch. Lektura ta miała 192 strony (z czego połowę przeczytałam, gdyż reszta to słowa skierowane do innego czytelnika), więc naturalnie przeczytałam ją w bardzo szybkim tempie.

Do książki zachęciła mnie koleżanka, która sama czytała tę książkę. Mówiła, że jest warta przeczytania, że jest świetna, że to wspaniała przygoda... Więc gdy na książkę natknęłam się w bibliotece, nie mogłam się powstrzymać.
"Księga Labiryntu" to książka, której się nie zapomina. Dzięki niej spojrzałam inaczej na świat, umiałam dostrzec niektóre wartości. Słowem, piękna opowieść.

Pomysł:

Według mnie tylko niezwykle pomysłowy człowiek mógł wymyślić taką książkę. By to wszystko ułożyć, zaplanować, autor musiał mieć niesamowitą wyobraźnię.
Książka, oprócz wielu sekretów, skrywała pułapki w których kryły się ogry, czarownice czy skrzaty. Czytając tę lekturę przypomniało mi się dzieciństwo!
Autor przedstawił również dziwne, jedyne w swoim rodzaju historie baśniowych postaci, takich jak Czerwony Kapturek, Śpiąca Królewna czy Królewna Śnieżka (w książce Śnieżna Dama). Kto by pomyślał, że mała dziewczynka w czerwonej pelerynie współpracuje z okropnym wilkiem by zwabić nieszczęsnych ludzi!

Styl pisania:

Styl pisania był... taki zwyczajny. Autor odnosił się bezpośrednio do czytelnika, więc czułam się, jakbym rozmawiała ze znajomym. Opisy podobały mi się, ale zabrakło mi trochę opisu wyglądu. Wiem, że ktoś miał czarne włosy, że miał kilka zębów, ale gdzie kolor oczu? Gdzie kształt twarzy i nosa? Nie wiadomo, więc, gdy miałam wyjątkowo mało czasu na "wyobrażenie" sobie postaci, po prostu było mi ciężko.

Postacie:

W tej książce najważniejszą postacią... jesteś ty. Tak, właśnie ty. To ty odpowiadasz za przebieg wydarzeń, to ty narzucasz bohaterom swoją wolę.
Za to baśniowi bohaterowie (jak wspominałam wcześniej) byli doskonale przedstawieni. Wprowadzali niesamowity nastój, wciągali mnie w ten magiczny świat.


Okładka, tytuł, opis z tyłu (opis - KLIK):

Okładka mi się spodobała. Te kosteczki informują nas, że w książce spotkamy się z matematyką. No cóż, wiele stron zapełniły same liczby, a kiedy musiałam policzyć wszystkie słowa w jednym rozdziale, podzielić je przez coś tam żałowałam, że nie sięgnęłam po inne książki Frabetti'ego.
Tytuł - "Księga Labiryntu". Hm, dla was pewnie zapowiada się interesująco.
Opis z tyłu - zabawny opis zachęca do przeczytania. I to zdanie: "Czy masz odwagę wejść do środka?" (książki, rzecz jasna). Czy nie chcielibyście po nim rzucić się na tę książkę?


Ocena: 8/10.

4 komentarze:

 1. Na okładce są kości do gry, a konkretnie tak zwane K10, często używane w wielu grach RPG. Fabuła też mi się jakoś tak swojsko kojarzy ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem, znam je i chodzi mi o te liczby, które, no cóż, kojarzą mi się z matematyką :)

   Usuń
 2. ciekawy pomysł i forma. kupić nie kupię, ale w bibliotece rzucę okiem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zachęcam do tej książki, chociaż pewnie masz wiele książek do przeczytania.

   Pozdrawiam

   Usuń

Dziękuję Wam za wszystkie komentarze! Każdy z nich jest dla mnie niesamowicie ważny, podnosi mnie na duchu i motywuje do dalszej pracy :)

Byłabym bardzo wdzięczna, gdybyście nie zostawiali mi spamu i nie wyzywali nikogo. Jeśli zauważycie błąd - piszcie śmiało! Nie bójcie się krytykować - wszystkie uwagi przyjmuję i czerpię z nich naukę.